STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI EDUKACJI POWIATU OSTROWSKIEGO

Szukaj

Idź do treści

Informacje

Targi Rolno - Ogrodnicze PRZYGODZICE > ROK 2012

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 22 KWIETNIA 2012 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach organizujemy "XIII Targi Rolno - Ogrodnicze Przygodzice 2012".

Targi odbywają się pod hasłem:

,,Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu"


Organizatorami imprezy są:
" Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego
" Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach

Współorganizatorami:
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Urząd Gminy w Przygodzicach

Targi rolno-ogrodnicze są od kilku lat największą imprezą wystawienniczą naszego regionu.
Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia przewidujemy, że imprezę odwiedzi 6 - 8 tys. osób a swą obecnością zaszczyci nas co najmniej 150 wystawców. Jak zawsze dominować będzie branża ogrodnicza, a więc zapraszamy do obejrzenia i kupienia najróżniejszych sadzonek, krzewów, drzew, warzyw i kwiatów. Ponadto prezentować się będą producenci maszyn ogrodniczych, rolniczych, materiałów budowlanych i urządzeń ekologicznych, producenci wyposażenia obór, chlewni, firmy paszowe, drobni wystawcy rękodzielnictwa i rzemiosła. Jak widać przekrój będzie bardzo szeroki i obejmował praktycznie wszystkie branże związane z rolnictwem lub działające w jego otoczeniu.
Impreza odbędzie się w godzinach od 10 do 17 na terenach wystawienniczych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.
Organizatorzy przygotowali ponad 5ha terenów wystawienniczych i liczne dodatkowe atrakcje m.in. pokaz zaprzęgów konnych, prezentację starych pojazdów w Muzeum Historii Wojskowości, otwarcie dla zwiedzających Szkolnej Izby Tradycji Rolniczej w zabytkowym spichlerzu. W trakcie targów odbędzie się pokaz obsługi maszyn rolniczych. Zainteresowane osoby mogą także uzyskać informacje o programach związanych z pozyskiwaniem środków unijnych, kursach, szkoleniach, nowatorskich rozwiązaniach technologicznych z zakresu ekologii i oszczędzania energii. Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje - stoiska gastronomiczne, a dla najmłodszych zwiedzających będą czekały karuzele, różnego rodzaju dmuchane zamki i zjeżdżalnie.
Podczas targów uruchomiony zostanie również punkt Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie rolnicy będą mogli zasięgnąć informacji dotyczących wniosków o płatności bezpośrednie oraz innych programów unijnych realizowanych przez agencję. Na terenie szkoły można będzie uzyskać informację na temat aktualnej oferty edukacyjnej oraz uzyskania kwalifikacji rolniczych, odwiedzić stoiska instytucji samorządowych i agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa i w jego otoczeniu. Organizatorzy są przekonani, że targi to doskonała propozycja dla mieszkańców naszego powiatu i regionu.
Tradycyjnie już podczas Targów Rolno-Ogrodniczych rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy produkt targowy i najlepsze stoisko.
Dodatkowe informacje oraz zdjęcia z poprzednich edycji Targów na stronie:

www.rozwojedukacji.aq.pl
www.zspprzygodzice.com


Informacja tel. 62/7336131-sekretariat ZSP CKU w Przygodzicach ,
502229816 - dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach Dariusz KaczmarekDOKUMENTY DO POBRANIA

O Nas | Targi Rolno - Ogrodnicze PRZYGODZICE | Aktualności | Galeria | Władze | Kontakt | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego